Ana Sayfa Manşet, Sağlık, Yaşam 4 Kasım 2017 812 Görüntüleme

KIRMIZI ETTEKİ BÜYÜK TEHLİKE!!

Kırmızı etteki büyük tehlike!
Dünya sağlık örgütünün kırmızı et ve işlenmiş et üzerindeki yaptığı araştırmalar sonucunda ortaya çıkanlar herkesi şaşkına çevirdi. İşte dünya sağlık örgütünün yaptığı açıklamalar sonucunda ortaya çıkan gerçekler…
Dünya Sağlık Örgütü’nün işlenmiş etin kansere neden olduğunu ve kırmızı etin muhtemelen kanserojen olduğunu belirtmesi tartışmaları da beraberinde getirdi.
Prof. Dr. Halil Coşkun ile birlikte çalışmalar yürüten Uzm. Dyt. Nazlı Acar, kırmızı et ve işlenmiş et hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundular.Kırmızı etinin aşırı tüketiminin ölüm riskini arttırdığını ve bu konuyla ilgili yapılan son araştırmalara göre, vejetaryen bir diyetin veya Akdeniz diyetinin daha sağlıklı olduğunu belirttiler.
Günde 70 gramdan fazla et tüketmeyin!
Kırmızı etin batılı toplumlarda tüketiminin çok olması beraberinde kanser ve çeşitli kalp hastalıklarını da getiriyor diye belirten uzmanlar, kırmızı et tüketiminin günlük 70 gramı geçmemesi gerektiğini önemle vurguluyorlar.
Vejeteryanlar daha çok yaşıyor!
İngiltere’de yapılan araştırmaların sonucunda kırmızı et tüketenlerin vejeteryanlara oranla daha az yaşadığını, vejeteryanların ömrünün %25 daha arttığı görülmüştür.

Tema Tasarım | Osgaka.com